Warunki na stokach
2 °C
30 cm
Puławy - Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki
Ogólne warunki: dostateczne
Wyciągi
Konkursy
Brak
Reklama
Poradniki narciarskie

Jak dobrać narty biegowe?

Jak dobrać długość nart biegowych? Oznaczenia na nartach biegowych? Zobacz poradnik o nartach biegowych.
Komentarze: 1
2010-12-17

Jaki sprzęt wybrać

Czy warto kupować narty i sprzęt w komisie? Jak dobierać narty i buty narciarskie? Najnowsze trendy w modzie narciarskiej. Nowinki narciarskie.
Komentarze: 1
2008-10-29

Narty dla dzieci

W jakim wieku dziecko może rozpocząć naukę jazdy na nartach?, Jak powinny wyglądać pierwsze zajęcia na nartach? Jak do tego przygotować dziecko? Czy kilkulatek powinien również wykonywać ćwiczenia?
Komentarze: 0
2008-10-29
widok z kamer
Lodowisko
Rzeszowskie lodowisko
(ul. Wyspiańskiego)

Godziny otwarcia

Pon. - Czw.
  15:00 - 20:00

Pt. - Nd.
  10:00 - 20:00

Przerwa techniczna
  14:00 - 15:00

Zobacz cennik
Reklama
RESinet.pl poleca
Katalog firm
Sklepy sportowe
Szkółki narciarskie

Jak dobrać narty biegowe?

NARTY BIEGOWE:

Biegi narciarskie to dyscyplina narciarstwa klasycznego, która staje się coraz bardziej popularną formą rekreacji zimowej. Bieganie na nartach jest sportem nie narażającym na groźne kontuzje.
Złośliwi nazywają biegówki sportem dla emerytów, spróbuj jednak sam pobiegać na nartach a przekonasz się jak wiele mięśni pracuje i do jakiego wysiłku ten sport zmusza.

Narciarstwo biegowe to rekreacja, aktywny wypoczynek i sport który zapewnia utrzymanie dobrej kondycji niezależnie od wieku. Zaletą narciarstwa biegowego jest to, że o intensywności wysiłku decydujesz sam, a dodatkowo masz możliwość obcowania z przyrodą w ciszy i spokoju.

Narty klasyczne, mniej więcej pośrodku narty znajduje się obszar "trzymania" (widoczne "łuski" na spodzie narty) jej rola polega na uniemożliwieniu ześlizgu narty podczas podejścia oraz jako opór pozwalający na lepsze odepchnięcie do przodu. Najważniejszy jest dobór twardości narty, obszar trzymania musi być "przyklejony" do śniegu podczas odbicia.

Narty do "łyżwy" skating, są zazwyczaj krótsze od klasycznych, a to ze względu, że poruszamy się krokiem łyżwowym. Mają specyficzny kształt. Przy twardym śniegu wystarczają narty o długości równej wysokości narciarza, natomiast przy miękkim śniegu zaleca się narty dłuższe.

Narty "turystyczne" back country, stosuje się do wypraw w zróżnicowanym terenie, muszą być szersze (jazda po puchu) lecz nie muszą być tak twarde jak narty klasyczne. Większość modeli ma metalowe krawędzie.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART BIEGOWYCH:

narty do stylu klasycznego - 25-30 cm. powyżej wzrostu, narty do łyżwy 15-20 cm. powyżej wzrostu.

OZNACZENIA NA NARTACH BIEGOWYCH :

A - narty rekreacyjne

L - narty śladowe

W - narty turystyczne

I - narty specjalne np. do telemarku

TWARDOŚĆ :

H - twarde

M - średnie

S - miękkie


opracowanie: Gibsport
 
 
narty , narty biegowe , gibsport , narty rzeszów , narty biegowe podkarpacie , narty biegowe rzeszów ,
Dodaj komentarz »
Data wprowadzenia: 2010-12-17;
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »
Komentarze
~
(2012-10-28 20:00:44)
Polecam i zapraszam!
https://www.facebook.

om/#!/NarciarstwoBiegoweRzeszow
Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem